yapımcı
 

CO PRODUCTION-BOXFILMS

CO Production 1994 yılında Zeynep Özbatur ve Can Özbatur tarafından kuruldu. Kurucuların sinema alanındaki eğitimlerinin yanı sıra, reklam sektöründeki deneyimleri göz önünde bulundurularak, öncelikle reklam filmi alanında servis vermeyi hedefledi. Bu alanda çok önemli reklam ajansları ve uluslararası kuruluşlara servis vermeye devam etmektedir. Aynı zamanda reklam sektöründe uluslararası yapımlar gerçekleştirmektedir.


Çalışmakta olduğu reklam ajansları arasında Y&R, Lowe-Lintas, Impiric, Saatchi&Saatchi, Cenajans Grey, Leo Burnett gibi ajanslar bulunmaktadır. Yerli yönetmenlerinin yanı sıra, yabancı yönetmen ve görüntü yönetmenleri ile de reklam filmleri gerçekleştirmektedir. Uluslararası çalıştığımız reklam filmi yönetmen ve görüntü yönetmenlerinden bazıları; Jonathan Gersfield, Barry Brown, Kim Dempter, Ricardo Pauletti, Hugh Harkness, Eddie Collins, David Wynn Jones, Yves Lafaye, Tim Spence, Lucas Strebel, Derek Suter gibi isimlerden oluşmaktadır.

1997 yılında şirketin içerisinde sinema ve sanat projelerinin yapımını gerçekleştirmek üzere yeni bir departman oluşturuldu ve Zeynep Özbatur bu departmanın sorumluluğunu üstlendi. Önemli projelere destek vermek ve yapımcılığını üstlenmeyi hedefleyen bu departman ilk çalışmasını çeşitli sergi ve bienallerde gösterilen 'kutluğ ataman's Semiha B. Unplugged' projesine destek olarak gerçekleştirdi. 1998-99 yıllarında yönetmenliğini Kutluğ Ataman'ın yapmış olduğu Lola+Bilidikid isimli uzun metrajlı filmde Türkiye bölümünden sorumlu co producer olarak Zero Film (Almanya) ile ortak bir çalışma yaptı. Yönetmenliğini Can Özbatur'un yaptığı Gökçeada (İmroz) isimli belgesel çalışmanın çekimleri tamamlandı, şu anda montaj aşamasındadır. Eylül 2001 yılında Mine Film ve merkezi Almanya'da bulunan LUNA Film ile ortak yapım olan, Tayfun Pirselimoğlu'nun yazdığı ve yönettiği, Eurimages (Avrupa Sinema Fonu) destekli "HİÇBİRYERDE" isimli uzun metraj sinema filminin yapımcılığını üstlendi.

Kendi bünyesinde post-production imkanları bulunan CO Production-BOXFILMS'de 25 kişi çalışıyor.